DEMİRDÖKÜM NEPTO MARKA ARIZA KODLARI

DEMİRDÖKÜM NEPTO MARKA ARIZA KODLARI
Nepto F01 Arızası : Aşırı Isınma Sorunu
Demirdöküm Nepto kombilerde kalorifer tesisat suyu sıcaklığının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında düzelme durumu olmazsa eğer ve kombiniz kış konumunda iken bu sorun yaşanıyor ise kalorifer tesisat vanalarını ve radyatör ( petek ) vanalarını kontrol ediniz, vanaların açık olması gerekir. Vanalar açık ise veya kombi yaz konumunda ise servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda sorununda; ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, üç yollu vanada arızalanma, kalorifer tesisatında ve peteklerde tıkanma, kalorifer tesisat filtrelerinde tıkanma, sirkülasyon pompasında sıkışma veya yanma durumu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.
CANTEK olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Nepto F02 Arızası : Kullanım Suyu NTC Sensör Sorunu
Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Nepto kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Servis çağırınız.

Nepto F03 Arızası : Kalorifer Tesisatı Gidiş Sensörü Sorunu
Kalorifer tesisat suyu gidiş sensöründe sorun olduğunu ya da kablo bağlantılarında hata olduğunu belirtir. Arızanın net teşhisi ve müdahalesi adına servisi arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Nepto F04 Arızası : İyonizasyon Ve Ateşleme Sorunu
Bu gibi sorunlar gaz yokluğu sebebi ile yaşanmaktadır. Bu durumda öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek gaz vanaları kapalı ise açın. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonrasında sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

CANTEK olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Nepto F05 Arızası : Hava Akış Anahtarı Sorunu
Demirdöküm Nepto kombide hava akış anahtarı sorunu genelde prosestat sorunu olarak bilinmektedir. Yalnız sadece prosestat sorunu anlamına gelmez. Hermetik Nepto kombilerde prosestatın yanı sıra fan ya da anakartta sorun olabilmektedir. Bacalı kombilerde ise baca sensörü arızalı olabilir veya baca tıkalı olabilir. Servis yardımı almanız gerekir

Nepto F06 Arızası : Tesisat Devresi Dönüş Sensör Sorunu
Nepto kombide tesisat suyu dönüş sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sensör arızalı olabilir. Bunun yanı sıra kablo bağlantılarında sorun olabilir. Sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir
Nepto F07 Arızası : Gaz Valfi Geri Besleme Sorunu
Demirdöküm Nepto kombide kablo sorunu ya da farklı etmenler sebebi ile anakartın gaz geri beslemesinde sorun olup sinyalin ulaşmadığını belirtir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis desteği almanız gerekir.

Nepto F08 Arızası : Tesisat Devresi Gidiş Sensöründe Aşırı Isınma Sorunu
Demirdöküm Nepto kombide tesisat devresi gidiş sensörünün ölçümü 91°C nin üstüne çıktığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda kullanıcı olarak cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Arıza çözümlenmez de sorun devam ederse servisi arayarak yardım almanız gerekir

Nepto F09 Arızası : Hava Akış Anahtarı Kapalı Sorunu
DemirdökümNepto kombinin çalışmaya başlamasının hemen sonrasında prosestatın kontaklarını kapatması ya da çalışma sırasında prosestat kontolü esnasında fanın duruyor olmasına rağmen prosestatın kontaklarının yine de kapalı durumda olması sonucunda meydana gelen bir hata kodudur. Bu durum sadece prosestat ile alakalı olmayabilir. Anakart veya fan motorunda da sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

CANTEK olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Nepto F10 Arızası : Tesisat Su Basıncı Sorunu
Tesisat su basıncının yüksek veya düşük olduğunu belirtir. Bar göstergesine bakarak basıncın hangi seviyede olduğunu görebilir ve ona göre müdahalede bulunabilirsiniz. Su basıncı 1 ila 2 bar arasında olmalıdır. Su Basıncı düşük ise Nepto kombinin altında yer alan mavi veya siyah su doldurma musluğu ile basınç 1,5 bara gelinceye kadar su basmalısınız. Su basıncı yüksek herhangi bir peteğin hava alma yerinden su basıncı 1,5 bara gelinceye kadar su boşaltınız. Sonrasında sorun düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine de sorun devam etmekte ise su basınç sondası arızanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Nepto F11 Arızası : Devir-daim Sorunu
Tesisat gidiş ve tesisat dönüş suyu arasında 40°C sıcaklık farkı olduğu zaman ekranda F11 arıza kodu belirir. Kullanıcı olarak tesisat vanaları ve petek vanaları açık mı diye kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açmalısınız. Açmanıza rağmen sorun yine de devam eder ise Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir

Nepto F12 Arızası : Düşük Voltaj Sorunu
Şebeke gerilimi 165 V dan az olduğu zaman Nepto kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Kombi otomatik resetlenecektir. Şebeke voltajının düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Bir süre kadar bu şekilde bekleyin. Uzun süre beklemenize rağmen düzelme durumu olmaz ise düşük voltaj sebebi ile Nepto kombide sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda genelde elektronik kart yanmış veya hasar görmüş oluyor. Yine de net teşhis için servis yardımı almanız gerekmektedir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
CANTEK Müşteri Temsilcisi
CANTEK Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
CantekServis © 2021 Tüm Haklar Saklıdır. Geliştirici: Yazılım Partneri