DEMİRDÖKÜM SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI

DEMİRDÖKÜM SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI
Demirdöküm Solaris Arıza ve Çözümleri
Demirdöküm Solaris Arızaları
Demirdöküm Solaris Arıza ve Çözümleri
Demirdöküm Solaris kombi arıza kodları. Demirdöküm solaris kombi çalışmıyor. Demirdöküm solaris kombi sıcak su vermiyor ise ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

SOLARİS F0 ARIZA KODU : KOMBİ SU BASINCI DÜŞÜK
Kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösteren hata kodudur. Kombinizin altında bulunan doldurma musluğunu açarak basınç göstergesi 1,5 bara gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittikten sonra vanayı kapatınız. Kombiniz büyük ihtimal ile çalışmaya başlayacaktır. Su basma işlemi sonrası arıza durumu devam ediyor ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumu hala devam ediyor ise; kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net tesbiti ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp tan servis talebinde bulunabilirsiniz.

SOLARİS F1 ARIZA KODU : AŞIRI ISINMA HATASI
Kombinizin aşırı ısınma termostatında problem olduğunu gösterir. Aşırı ısınma termostatı kombinizin aşırı ısınmalarında korumak amacı ile devreye girer. Kullanıcı olarak kombinin altındaki tesisat vanalarının ve radyatör petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Petekler hava yapmış olabilir, peteklerin havalarını almalı ve kombi su basıncı 1 bardan düşük ise 1,5 bara gelene kadar kombiye su basmalısınız. Kontroller ve işlemler sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise, servis ğıırmalısınız. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp tan servis talebinde bulunabilirsiniz.

SOLARİS F2 ARIZA KODU : SICAK SU NTC HATASI
Kombiniz de sıcak su arızası olduğunu gösterir. Kombinizi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyor ise, arızanın giderilmesi için sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir, nadiren de olsa anakart arızası olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp tan servis talebinde bulunabilirsiniz.

SOLARİS F4 ARIZA KODU : ATEŞLEME HATASI
Kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini alev oluşmadığını gösterir. Kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz, kapalı ise açınız. Kombinizi resetleyiniz. Dairenizde gaz var ve resetleme sonrasında arıza durumunda düzme olmuyor ise; Sorunun sebebi kombi gaz valfi, ana kart, elektrotlarda ya da iyonlardan kaynaklı olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp tan servis talebinde bulunabilirsiniz.

SOLARİS F5-F6 ARIZA KODU : BACA HAVA AKIŞ PROBLEMİ
Demirdöküm solaris kombi ekranında F5 veya F6 hata kodu veriyor ise arızanın nedenine Atık gaz hava akış Problemi diyebiliriz. Kombinizin atık gaz hava akımında problem olduğunu gösterir. Sorunun sebebi baca emniyet sensöründe ya da hava prosestatından kaynaklı olabilir. Kombi ana kartından kaynaklı arıza da meydana gelmiş olabilir. Kombinizi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz veya arıza durumu sık sık tekrar eder ise servis çağırmalısınız. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp tan servis talebinde bulunabilirsiniz.

SOLARİS OC ARIZA KODU : BACA SENSÖR HATASI
Kombinizin baca sensörünün ya da hava prosestatında bağlı durumda kaldığını gösterir. Çok sık görülen bir kod değildir. Kombinize birkaç defa re set atmayı deneyin. Halen düzelmiyor ise servis çağırılmalıdır.

SOLARİS CC ARIZA KODU : BACA SENSÖR HATASI
Bu kod, hava prosestatının ya da baca sensörünün bağlılığının iptal edildiğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis çağırılmalıdır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
CANTEK Müşteri Temsilcisi
CANTEK Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
CantekServis © 2021 Tüm Haklar Saklıdır. Geliştirici: Yazılım Partneri